مزون لباس زنانه در تهران

مزون مُدینه دوخت انواع لباس شب عروس نامزدی اداری مانتو پالتو در تهران

مزون مُدینه پذیرش سفارش و طراحی و دوخت انواع لباس شب لباس عروس و نامزدی طراحی و دوخت لباس اداری و فرم مدارس طراحی و دوخت انواع مانتو و پالتو طراحی و دوخت لباس بچگانه

مزون مُدینه دوخت انواع لباس شب عروس نامزدی اداری مانتو پالتو در تهران

مزون مُدینه پذیرش سفارش و طراحی و دوخت انواع لباس شب لباس عروس و نامزدی طراحی و دوخت لباس اداری و فرم مدارس طراحی و دوخت انواع مانتو و پالتو طراحی و دوخت لباس بچگانه

مزون مُدینه - 09925544799 منصوری
طراحی و دوخت انواع لباس شب لباس عروس لباس نامزدی
طراحی و دوخت لباس اداری و فرم مدارس طراحی و دوخت انواع مانتو و پالتو طراحی و دوخت انواع لباس بچگانه در تهران
با 30 سال سابقه کاری
با مدیریت سرکار خانم منصوری

فرصت های شغلی در صنعت مد

دوشنبه, ۲۳ دی ۱۳۹۸، ۱۰:۴۵ ب.ظ

فرصت های شغلی در صنعت مد

مزون مُدینه  فرصت های شغلی در صنعت مد

 

فرصت های شغلی در صنعت مد


در این مطلب می خواهیم بررسی کنیم که چه مشاغلی در صنعت مد وجود دارد.
اغلب مردم زمانی که با کلمه "صنعت مد" مواجه می شوند ، اولین کسانیکه به ذهنشان می آیند ، طراحان لباس ها هستند. مسئولیت اصلی طراحان لباس ، خلاق بودن است ؛ آنها طرح هایی را برای نمونه های تکی یا کل خط پوشاک و اکسسوری ، طراحی می کنند. این وظیفه معمولا شامل تولید چندین طرح کامپیوتری به همراه در نظر گرفتن رنگ ، بافت ، مواد و نظارت بر الگوی نهایی و ساخت آن لباس است.
برخی از طراحان به ایجاد یک جریان مد کمک می کنند و اغلب اینکار را با کمی مهارت و شانس انجام می دهند. دیگر طراحان بهترین کار خود را انجام می دهند تا از جریان مد فعلی که قبلا پایه گذاری شده است، پیروی کنند و یا به سادگی تنها به طراحی لباس هایی بسیار زیبا ، راحت و مفید می پردازند. بازارهای آنها از فروشگاه های زنجیره ای تا بوتیک ها و افرادی که مایل به پرداخت مبلغ زیادی پول برای طرح های سفارشی هستند ، متفاوت است.   
در حالی که برخی از طراحان لباس، برای خود کار می کنند ، بسیاری دیگر برای تولیدکنندگان پوشاک مشغول به کار هستند و مدی را طراحی می کنند که بتواند از طریق کاتالوگ های عالی به چند فرد خاص و یا میلیون ها نفر در مراکز خرید به فروش رسد. 


صنعت مد


طراحان فنی وظیفه تولید طرح ها از مرحله نمونه اولیه تا تولید کامل را بر عهده دارند. آنها بر روی مشخصات لباس و اکسسوری های جدید کار می کنند، نمونه هایی می سازند و با بازاریابی محصول مطمئن می شوند که قطعات نهایی به درستی ساخته شده و سودآور باشند.
طراحان فنی باید کیفیت برند شرکت خود را حفظ کنند. اگر آنها مسئول تولید یک خط شلوار باشند ، تمام خطوط شلوارهای مختلف باید به همان سایزی تولید شوند که شرکت در سال های اخیر شلوارهای خود را منتشر کرده است. طراحی فنی ممکن است "پشت صحنه" انجام شود ، اما این امر فوق العاده چالش برانگیز و مهم است.  


طراح فنی 


هنگامی که طراحان متوجه شوند که چه شکل و برشی از پارچه برای تولید یک لباس لازم است ، الگوسازها الگوهای اصلی را براساس آن شکل ها و برش ها تولید می کنند تا بوسیله این الگوها ، پروسه تولید لباس آغاز شود. در صنعت مد ، اینکار بیشتر توسط کامپیوتر انجام می شود ، اما هنوز هم نیاز به یک دست محکم و یک چشم تیزبین برای اینکار وجود دارد.
مهندسین و متخصصین نساجی : صنعت مد مانند هر صنعت دیگری تنها بوسیله نوآوری هدایت می شود و بسیاری از نوآوری های آن، به مواد و پارچه های جدید ساخته شده توسط متخصصین و مهندسین نساجی وابسته است.
مد و علم نساجی هر دو از زمانی بوجود آمدند که مخترعان الیاف مصنوعی نایلون ، ابریشم مصنوعی و پلی استر را در جهان منتشر کردند. امروزه پارچه های طبیعی مانند پنبه و ابریشم می توانند بصورت سفارشی تولید گردند تا فقط مقدار مناسبی کشش، ضخامت، سایش ، مقاومت و غیره را داشته باشند. همچنین می توان پارچه ها را توسط روش های جدید تولید کرد؛ به عنوان مثال ، می توان لباس ها را با قطعه های کمتر یا دوخت کمتری ساخت. اگر ترکیب هنر و علم به این طریق برای شما جذاب است ، ممکن است بخواهید این نوع حرفه را بررسی کنید.مهندسین و متخصصین نساجی


بازاریاب ها باعث می شوند که مردم ، طرح های جدید ، خطوط جدید لباس و یا حتی کل تولیدات طراح یا شرکت را خریداری کنند. آنها این کار را نه تنها با تبلیغات بلکه با هر وسیله ای که در اختیارشان قرار دارد ، انجام می دهند. به عنوان مثال ، آنها اغلب سعی می کنند تا بازیگران و هنرپیشه ها لباس های آنها را در فیلم ها ، سریال های تلویزیونی و جشنواره ها بپوشند؛ استخدام ستاره NBA برای پوشیدن و تایید کفش های آنها ؛ انتخاب بهترین مکان ها برای برگزاری نمایشگاه های تجاری ؛ ترتیب ناهار ، دمو و پیش نمایش با اعضای پرنفوذ مطبوعات مد ؛ و ارسال نمونه های رایگان برای افرادی که به عنوان معتادان روند مد شناخته شده اند، به امید آنکه لباس های آنها در معرض کلمه ای مثبت از دهان این افراد قرار گیرند.
بازاریابان باید انگشت خود را بر روی نبض این فرهنگ همیشه در حال تغییر قرار دهند تا بتوانند ببینند که این روند به کجا می رود و کدام طرح ها احتمال بیشترین موفقیت را دارند (یا نیازمند کمک بیشتر برای موفقیت هستند) و کدام گروه های مصرف کننده به احتمال زیاد برای خرید لباس هایی که آنها در حال فروش آن هستند ، اقدام می کنند.


بازاریاب ها


بازرگانان : اگر یک کلمه بتواند توضیح دهد که بازرگانان چه کاری انجام می دهند ، این کلمه ممکن است "عرضه" باشد. آنها معمولا برای فروشگاه ها کار می کنند ؛ این کار آنهاست که لباسهایی بیاورند که فروشگاه ها بتوانند آنها را بفروشند و از نظر مشتری جذاب به نظر رسند. آنها آیتم های پوشاک را برای فروش انتخاب می کنند، مقدار فضای مطلوب برای نمایش آنها را تعیین می کند ، ارتفاع لازم برای قرار دادن آیتم ها ، مواردی که باید با هم یا کنار یکدیگر نمایش داده شوند، نحوه چیدن هر مانکن ، حتی نوع علائم و نورپردازی مورد استفاده و گاهی اوقات انتخاب نوع موسیقی برای پخش ، توسط آنها تعیین می شود.
کارشناسان منابع برای تولید کنندگان پوشاک ، توزیع کنندگان و خرده فروشان کار می کنند و با تامین کنندگان (معمولا در چین یا جاهای دیگر آسیا تماس می گیرند تا مواد اولیه مورد نیاز برای ساخت لباس (پارچه ، چرم ، رنگ ، و غیره) را خریداری کنند ،  و یا با تولیدکنندگانی که لباسهایی با مشخصات شرکت شما را می سازند و یا انواع خاصی از لباس های آماده که با آنچه که شرکت شما به دنبال آن است را دارند ، ارتباط برقرار نمایند. کارشناسان منابع باید به مسائل دیپلماتیک ، زیست شناسی و فرهنگی حساس باشن د، با این حال باید توجه زیادی به معامله و روند مد داشته باشند ، مذاکره کنندگان قوی باشند و بتوانند هم زمان پیگیری کنند که بسته های نمونه و سایر محموله ها کجا هستند. وجود کامپیوترهای هوشمند به هر دو زبان انگلیسی و چینی مزایای زیادی در این نوع موقعیت ها دارند.


کارشناسان منابع


خریدار لباس و اکسسوری را برای شرکت خود، براساس اختیار خود یا با پیروی از انتخاب بازرگانان و یا کارشناسان منابع خریداری می کند. آنها برای جستجوی محصولات مورد نیازشان به نمایشگاه های تجاری سفر می کنند، به دیدن پیش نمایش های آیتم های جدید که توسط تولیدکنندگان ارائه می شود می روند، محصولات جدید را به مدیران شرکت ارائه می کنند و بر سر قیمت ها مذاکره می کنند. آنها همچنین سفارشات را پیگیری می کنند و اطمینان حاصل می کنند که اقلام خریداری شده به موقع تحویل داده شوند. درست مانند بسیاری از متخصصان مد دیگر، خریداران هنگام خرید باید بازارهای هدف و روند اصلی را در نظر بگیرند.
استایلیست ها هماهنگی و ست کردن لباس ها و هر کار دیگری را برای مدل های فشن و محیط اطراف آنها انجام می دهند تا ظاهرشان برای بینندگان و جلوی دوربین ها مناسب باشد.


استایلیست ها


همه افرادی که در بالا از آنها نام برده شد ، کمک می کنند تا لباس ها بر روی قفسه های یک فروشگاه یا انبار قرار بگیرند ، اما زمانیکه یک مشتری لباسی را خریداری کند، این کار خیاط است که اندازه های لباس را متناسب با بدن مشتری درآورد.
نویسندگان مد ، عکاسان و فیلمبرداران نیز نمایشگاه های مد را به خوبی پوشش می دهند و باعث می شوند که مردم در هر جایی که هستند در مورد سبک، روند و فعالیت های مدی که اتفاق می افتند، مطلع بمانند.
مصرف کنندگان  نیز معمولا لباس هایی را که بازیگران در تئاتر ، فیلم و یا محصولات ویدئویی پوشیده اند را انتخاب می کنند. 
 

مطالب بیشتر : تاریخچه مد در ایران

                      زندگینامه الکساندر مک کوئین طراح مد

منبع:

https://tarahilebas.com/

مزون در تهران مزون مدینه لباس مجلسی زنانه

09125073368

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی