مزون لباس زنانه در تهران

مزون مُدینه دوخت انواع لباس شب عروس نامزدی اداری مانتو پالتو در تهران

مزون مُدینه پذیرش سفارش و طراحی و دوخت انواع لباس شب لباس عروس و نامزدی طراحی و دوخت لباس اداری و فرم مدارس طراحی و دوخت انواع مانتو و پالتو طراحی و دوخت لباس بچگانه

مزون مُدینه دوخت انواع لباس شب عروس نامزدی اداری مانتو پالتو در تهران

مزون مُدینه پذیرش سفارش و طراحی و دوخت انواع لباس شب لباس عروس و نامزدی طراحی و دوخت لباس اداری و فرم مدارس طراحی و دوخت انواع مانتو و پالتو طراحی و دوخت لباس بچگانه

مزون مُدینه - 09125073368 منصوری
طراحی و دوخت انواع لباس شب لباس عروس لباس نامزدی
طراحی و دوخت لباس اداری و فرم مدارس طراحی و دوخت انواع مانتو و پالتو طراحی و دوخت انواع لباس بچگانه در تهران
با 30 سال سابقه کاری
با مدیریت سرکار خانم منصوری

طراحان لباس چه کار می کنند؟

شنبه, ۲۱ دی ۱۳۹۸، ۰۲:۴۶ ب.ظ

طراحان لباس چه کار می کنند؟

مزون مُدینه  طراحان لباس چه کار می کنند؟

 

طراحان لباس چه کار می کنند؟

طراحان، مد لباس ها، اکسسوری و کفش های اصل را طراحی می کنند. آن ها طرح ها را طراحی کرده، پارچه ها و الگو ها را انتخاب می کنند و دستور العمل هایی را که در مورد چگونگی ساخت محصولات است می نویسند.

طراحی لباس

 

وظایف طراحان لباس :

 • مطالعه روند مد و پیش بینی طرح های آینده در صنعت مد
 • تصمیم می گیرند تم مجموعه چه باشد.
 • برای ایجاد طرح از برنامه های طراحی کامپیوتر استفاده می کنند.
 • بازدید  از تولیدکنندگان یا نمایشگاه های تجاری برای گرفتن نمونه پارچه.
 • پارچه ها، دکوراسیون، رنگ ها یا سبک را برای لباس یا لوازم جانبی انتخاب می کنند.
 • کار با طراحان دیگر یا اعضای تیم برای ایجاد نمونه کار.
 • ارائه ایده های طراحی موجود به مدیران خلاق و یا نمایش طرح هایشان در شوهای لباس و یا نمایشگاه های تجاری.
 • عرضه طرح های بازاری به خرده فروشان لباس و یا مصرف کنندگان به طور مستقیم.
 • نظارت بر تولید نهایی طرح های خود.
 • طراحی لباس

شرکت های پوشاک بزرگ تر معمولا تیمی از طراحان را تحت هدایت یک طراح خلاق قرار می دهند. بعضی از طراحان مد در لباس، کفش و طراحی لوازم جانبی تخصص دارند. برخی دیگر در هر سه دسته فعالیت می کنند.
برای برخی از طراحان مد، اولین گام در ایجاد یک طرح جدید، تحقیق آخرین مد در بازار و پیش بینی های مربوط به روند آن در آینده با استفاده از گزارش هایی که توسط گروه های مد و صنعت منتشر شده است، می باشد.
دیگر طراحان مد، مجموعه های خود را بر اساس محیط اطراف خود، فرهنگ هایی که تجربه کرده اند و مکان هایی که بازدید کرده اند و یا حتی از رسانه های هنری مختلف الهام می گیرند.
طراحان پس از ایجاد طرح اولیه، پارچه های مختلف را امتحان کرده و یک نمونه ی اولیه اغلب با مواد ارزان تر از محصولات مورد استفاده، تولید می کنند. آن ها با مدل ها همکاری می کنند تا ببینند طرحشان چگونه روی تن نشسته و در صورت نیاز تغییراتی در آن ایجاد می کنند.
اگرچه بیشتر طراحان ابتدا طرح های خود را با دست طراحی می کنند، اما بسیاری از طراحان هم اکنون ایده های خود را با برنامه های طراحی کامپیوتری، به صورت دیجیتالی تولید می کنند. این برنامه ها به طراحان اجازه می دهد تا به راحتی طرح خود را روی مدل های مجازی ببینند. آن ها می توانند رنگ ها، طراحی ها و شکل های مختلفی را امتحان کنند در حالی که تنظیمات برنامه های طراحی راحت تر از زمانی است که با پارچه کار کرده و لباس را روی مدل های واقعی امتحان می کنید.
سپس طراحان نمونه هایی را با مواد واقعی درست می کنند. چنان چه این طرح ها از طرف سر دبیران و یا نمایشگاه های تجاری مد بازخورد خوبی داشته باشد، تولید شده و به مصرف کنندگان فروخته می شود.
البته فرایند طراحی ممکن است با تخصص کاملا متفاوت باشد. به طور کلی از زمان طراحی اولیه تا زمانی که یک مجموعه بهاره یا پاییزه تولید می شود، 6 ماه طول می کشد. بعضی شرکت ها ممکن است علاوه بر زمان انتظار تولید طرح ها در طول پاییز و بهار، طرح های جدیدی را نیز عرضه دهند.
 اینترنت و تجارت الکترونیکی به طراحان مد اجازه می دهد تا طرح های خود را خارج از مغازه ها به اشتراک بگذارند. این کار به آن ها اجازه می دهند تا بدون نیاز به سرمایه گذاری در یک فروشگاه فیزیکی و نمایش خطوط تولید، طرح های خود را مستقیم به مصرف کننده بفروشند.

طراحی لباس

 

انواع طراحان مد :

 • طراحی لباس، ایجاد و کمک به تولید پوشاک مردانه، زنانه و کودکانه از جمله لباس های معمولی، لباس های ورزشی، لباس شب و ... .
 • طراحان کفش سبک های مختلفی از کفش و چکمه را تولید می کنند. با استفاده از مواد مصنوعی سبک وزن که در کف کفش استفاده می شوند و در دسترس هستند، طراحان کفش طرح های جدیدی ایجاد می کنند که راحتی، شکل و عملکرد را تضمین می کند.
 • طراحان اکسسوری، طراحی و تولید مواردی مانند کیف های دستی، چمدان، کمربند، روسری، کلاه، عینک و... .
 • طراحان لباس برای  هنر های نمایشی و فیلم های تلوزیونی لباس طراحی می کنند. آن ها درباره مد هایی که در دوره ای پوشیده شده است مطالعه می کنند یا با مدیران تولید برای انتخاب و ایجاد لباس مناسب فضای فیلم برداری همکاری می کنند.

محیط کار برای طراحان مد

طراحان مد در سال 2014 حدود 23100 کار انجام دادند. صنایعی که اغلب طراحان مد را به کار بردند عبارتنداز :

عمده فروشان تجاری 23%
تولید پوشاک 13%
مدیران شرکت ها و سرمایه گزاران 10%
خدمات طراحی تخصصی 6%

طراحان مد بیشتر با عمده فروشان و تولید کنندگان کار می کنند تا صنایع دیگر. این عمده فروشان و تولید کنندگان، خطوط پوشاک و اکسسوری را به خرده فروشان یا بازاریابان دیگر برای توزیع در فروشگاه ها، شرکت ها و یا خورده فروشان آنلاین، می فروشند.

طراحی لباس

 

بسیاری از موسسات هستند که از طراحان داخلی استفاده می کنند. اگرچه مارک آن ها ممکن است برای بسیاری از مصرف کنندگان آشنا باشد، اما طراحان تا حد زیادی ناشناخته هستند.
از هر 4 طراح مد، 1 نفر طراحی می کند. آن ها معمولا طرح ها را بر اساس سفارش فردی طراحی می کنند. طراحان مدی که برای خودشان کار می کنند معمولا تجربه ی همکاری با شرکت ها را داشته و درک کاملی از این صنعت دارند.
اکثر طراحان چندین بار درسال به سفرهای تجاری می روند تا از روند آخرین طراحی های مد با خبر شوند. همچنین آن ها در سفر هایشان با تامین کنندگان مواد و تولید کنندگان محصولات نهایی مواجه می شوند. بیشترین طراحان مد در نیویورک و کالیفرنیا کار می کنند.

برنامه زمان بندی طراحان مد

بیشتر طراحان مد روز ها تمام وقت کار می کنند. طراحان مد ساعت ها کار می کنند تا بتوانند برنامه های خود را برای نمایش های مد برسانند. آن ها که معمولا به طور رایگان تحت قرار داد کار می کنند تمایل دارند تا ساعت ها کار کرده و روز کاری خود را با برنامه ها و دیدار با مشتریان خود پر می کنند.
 

چگونه یک طراح مد شویم؟

اکثر طراحان دارای مدرک لیسانس در زمینه های مرتبط مانند طراحی مد و تجارت مد هستند. معمولا کارفرمایان متقاضیان خلاق و دارای درک فنی خوب از فرایند تولید برای لباس، اکسسوری یا کفش را به کار می گیرند.

تحصیلات در طراحی مد

بیشتر طراحان مد دارای مدرک کارشناسی در طراحی مد و یا تجارت مد می باشند. در این پروسه آن ها درباره ی پارچه ها، نحوه ی استفاده از تکنولوژی کامپیوتری و ... یاد می گیرند. همچنین آن ها قادر به کار بر روی پروژه هایی هستند که می توانند به نمونه های کار خود اضافه کنند و طرح هایشان را نشان دهند. برای بسیاری از هنرمندان، از جمله طراحان مد، ایجاد نمونه کار ها، مجموعه ای از ایده های طراحی که می تواند توانایی های آن ها را نشان می دهد، ضروری است؛ زیرا کارفرمایان به شدت بر روی نمونه کار های طراحان در تصمیم گیری درباره استخدام فردی تکیه می کنند. برای کارفرمایان این فرصتی است برای ارزیابی استعداد و خلاقیت دانش آموزانی که در طراحی مد مشغول به کار هستند.
 اغلب طراحان لباس، فرصت هایی برای ورود طرح هایشان در مسابقات دانشجویی و... را از دست نمی دهند.

دیگر تجربیات

طراحان مد، اغلب تجربه اولیه خود را در صنعت مد از طریق کارآموزی و یا به عنوان دستیار طراح کسب می کنند. کارآموزی دانش آموزان را برای تجربه روند کاری، بالا بردن سطح دانش خود از پارچه و رنگ و نحوه کار صنعت مشتاق تر می کند.

پیشرفت برای طراحان مد

طراحان با تجربه ممکن است با طراح اصلی، مدیر بخش طراحی، مدیر خلاق یا دیگر افراد ناظر که در برخی از خطوط مد یا مارک های شرکت ها نظارت می کنند، همکاری کنند.

برخی از طراحان با تجربه ممکن است شرکت طراحی خود را باز کرده یا طرح های خود را در فروشگاه های خرده فروشی خود بفرشوند.
 بعضی از موفق ترین طراحان مد نیز برای خانه های طراحی مد که خدمات طراحی شخصی به مشتریان خود ارائه می دهند، کار می کنند.

 

مطالب بیشتر : 10 طراح لباس برتر در دنیای مد

                     چگونه می توانیم در سنین جوانی به یک طراح لباس تبدیل شویم؟

 

منبع :

https://tarahilebas.com/

مزون در تهران مزون مدینه لباس مجلسی زنانه

09125073368

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی