مزون لباس زنانه در تهران

مزون مُدینه دوخت انواع لباس شب عروس نامزدی اداری مانتو پالتو در تهران

مزون مُدینه پذیرش سفارش و طراحی و دوخت انواع لباس شب لباس عروس و نامزدی طراحی و دوخت لباس اداری و فرم مدارس طراحی و دوخت انواع مانتو و پالتو طراحی و دوخت لباس بچگانه

مزون مُدینه دوخت انواع لباس شب عروس نامزدی اداری مانتو پالتو در تهران

مزون مُدینه پذیرش سفارش و طراحی و دوخت انواع لباس شب لباس عروس و نامزدی طراحی و دوخت لباس اداری و فرم مدارس طراحی و دوخت انواع مانتو و پالتو طراحی و دوخت لباس بچگانه

مزون مُدینه - 09125073368 منصوری
طراحی و دوخت انواع لباس شب لباس عروس لباس نامزدی
طراحی و دوخت لباس اداری و فرم مدارس طراحی و دوخت انواع مانتو و پالتو طراحی و دوخت انواع لباس بچگانه در تهران
با 30 سال سابقه کاری
با مدیریت سرکار خانم منصوری

24 نکته درباره ایمنی در خیاطی برای افراد مبتدی

مزون مُدینه  ۲۴ نکته درباره ایمنی در خیاطی برای افراد مبتدی

 

مراقب کودکان باشید


بچه همیشه سعی می کنند از بزرگتر ها تقلید کنند. وقتی مادری خیاطی می کند کودک نیز به تقلید از مادر دوست دارد چیزی بدوزد. هنگامی که خیاطی می کنید به کودکان نظارت داشته باشید تا کار خطرناکی نکنند. محیط خیاطی و کارگاهها پر از وسایل خطر ناک برای کودکان است بهتر است انها را از این محیط دور نگه دارید. اگر مجبور هستید کودک را در کنار خود نگه دارید حتما به رفتار های او نظارت کنید.

ایمنی در خیاطی


فضای کار نور کافی داشته باشد


یکی از نکات ایمنی در خیاطی مربوط به میزان نور فضای کار و مراقبت از چشمها می باشد. کار مداوم با چرخ خیاطی موجب ضعیف شدن چشمها و خستگی می شود. حالا اگر فضا نور کافی نداشته باشد این آسیب بیشتر می شود. سعی کنید در فضایی کار کنید که نور کافی داشته باشد. نکته دیگری کهدر مراقبت از چشم ها اهمیت دارد این است که هر چند دقیقه یک بار سر خود را بلند کنید و به نقطه ای دور تر نگاه کنید تا از نزدیک بینی چشمهایتان جلوگیری شود. خیره شدن طولانی به نقطه نزدیک باعث ضعیف شدن چشمها می شود.


از صندلی و میز مناسب استفاده کنید


وقتی می خواهید به مدت طولانی روی صندلی بشینید بهتر است از صندلی راحتی استفاده کنید. ازتفاع صندلی و میز با یکدیگر تناسب داشته باشد. دست و پایتان در حالت مناسبی قرار بگیرد. دستها با زاویه 90 درجه بر روی میز قرار بگیرد. با استفاده از میز و صندلی مناسب از آسیب رسیدن به کمرتان جلوگیری کنید.همچنین کمتر خسته می شوید.


به مدت طولانی ننشینید

کسانی که خیاطی را به عنوان شغل دنبال می کنند بیشتر وقت خود را در حالت نشسته روی صندلی می گذرانند. نشستن طولانی برای سلامتی مضر است. بعد از هر چند دقیقه از روی صندلی بلند شوید و کمی راه بروید و از حرکات ورزشی استفاده کنید. این کار به حفظ سلامتی شما کمک می کند. نشستن طولانی مدت به ستون فقرات و پاهای شما آسیب می رساند. انجام نرمش های ساده و سبک برای سلامتی شما مفید خواهد بود. ورزش های کششی ساده و سبکی برای دست و کمر و پا. نیاز به انجام حرکات سخت و سنگین نیست.


بدنه چرخ خیاطی را باز نکنید


اگر چرخ خیاطی دچار مشکل شد و نتوانستید دوباره آن را راه بیندازید هرگز بدنه آن را باز نکنید. امکان برق گرفتگی وجود دارد. باز کردن بدنه چرخ خیاطی فقط باید توسط تعمیر کار انجام شود. تعمیر چرخ خیاطی کاری نیست که شما به تنهایی بتوانید انجام دهید. کاری که شما می توانید انجام دهید تنظیم چرخ خیاطی است. رعایت این نکته ایمنی در خیاطی از برق گرفتگی جلوگیری می کند.


هنگام تمیز کردن چرخ خیاطی مراقب باشید


برای تمیز کردن بدنه و یا پدال چرخ خیاطی هرگز از پارچه نم دار استفاده نکنید. احتمال برق گرفتگی وجود دارد. اگر از دستمال نمدار استفاده می کنید چرخ خیاطی از برق جدا شده باشد و بلا فاصله از ان استفاده نکنید. پار چه خشک و بدون پرز گزینه خوبی برای تمییز کردن چرخ خیاطی می باشد. پارچه پرز دار ممکن است باعث شود پرزها وارد درزهای چرخ شود و حرکت ان را کند می کند. از مواد شوینده شیمیایی نیز برای تمیز کردن چرخ خیاطی استفاده نکنید. این کار به چرخ خیاطی آسیب می رساند.


چیزی داخل درز های باز چرخ خیاطی نریزید


هنگامی که چرخ خیاطی کار می کند چیزی داخل درزهای باز ان نریزید این کار بسیار خطرناک است. این کار هم به چرخ خیاطی آسیب می رساند و هم می تواند به شما آسیب برساند. مثلا هنگام کار کردن چرخ خیاطی اقدام به روغن کاری آن نکنید یا اینکه لیوان چای یا قهوه خود را کنار چرخ خیاطی نگه ندارید.


مراقب انگشتانتان باشید


هنگامی که می خواهید دوخت لباس را انجام دهید، انگشتان خود را به سوزن نزدیک نکنید. انگشتانتان از قطعات متحرک چرخ خیاطی فاصله داشته باشد.با نزدیک شدن انگشت به سوزن و پایه چرخ خیاطی احتمال اینکه انگشت زیر سوزن برود زیاد است. اگر کنترل پارچه زیر چرخ برایتان دشوار است ، قبل از دوخته شدن پارچه زیر چرخ خیاطی، برش ها را در کنار هم سوزن بزنید و یا با کوک زدن به هم وصل کنید. به این ترتیب دیگر لازم نیست دست خودرا به سوزن نزدیک کنید.

ایمنی در خیاطی


از دمپایی در محل کار استفاده کنید


پوشیدن دمپایی در هنگام کار از بسیاری آسیب ها جلوگیری می کند.اگر پدال دچار مشکل شود دمپایی از برق گرفتگی جلوگیری می کند.همچنین پوشیدن دمپایی کمک می کند تا سوزن یا وسیله های تیزی که بر روی زمین افتاده است در پا فرو نرود. حتی اگر از سطل زباله برای تکه پارچه ها و سوزن استفاده می کنید باز هم ممکن است یک سوزن به طور تفاقی بر روی زمین افتاده باشد.

موها را در پشت سر جمع کنید

بعضی افراد عادت دارند موهایشان را در دو طرف سر باز بگذارند. باز بودن مو هنگام خیاطی خطرناک است. شاید برایتان سوال باشد که موی باز چه مشکلی پیش خواهد آورد. هنگامی که چرخ خیاطی کار می کند ممکن است مو در بین قطعلت در حال چرخش چرخ خیاطی برود و کشیده شود. این کار بسیار خطر ناک است. بستن مو در پشت سر از این اتفاق جلوگیری می کند.


از سالم بودن سیم چرخ خیاطی اطمینان حاصل کنید


به مرور زمان کابل های وسایل برقی آسیب می بینند . اگر این آسیب ها شناسایی نشوند خطرناک است. اگر به آسیب دیدگی سیمها دقت نکنید ممکن است باعث برق گرفتگی یا آتش سوزی شود. این نظارت باید بر روی سیم اتو نیز باشد. تمام وسایل برقی موجود در کارگاه مانند چرخ خیاطی و اتو و سردوز دارای سیم برق هستند که باید چک شود. سیم های برق را کاملا مخفی نکنید تا بتوانید بر آن ها نظارت داشته باشید.


مراقب چشمهایتان باشید


هنگام دوخت لباس سر خود را به سوزن نزدیک نکنید. هنگام دوخت لباس ممکن است سوزن بشکند و به چشمهایتان آسیب برساند. فاصله استاندارد را رعایت کنید. همچنین خم شدن برای نزدیک کردن صورت به سوزن به گردن و ستون فقرات نیز آسیب می رساند و یا ممکن از قطعات متحرک چرخ خیاطی به صورت شما برخورد کند.


کمتر از سوزن ته گرد استفاده کنید


استفاده از سوزن ته گرد برای وصل کردن تکه پارچه های برش خورده کمی خطر ناک است. هنگامی که سوزن ته گرد زیر سوزن چرخ برود می تواند موجب شکستن سوزن شود و یا حتی مسیر دوخت را منحرف کند. بهتر است از کوک زدن برای وصل کردن برش ها استفاده کنید. اگر مجبور شدید از سوزن ته گرد استفاده کنید حتما ان را به شکل افقی بر روی پارچه وصل کنید. اینگونه تمام طول سوزن زیر سوزن چرخ نمی رود. با سرعت پایین کار کنید تا هنگام عبور از سوزن ته گرد سوزن چرخ خیاطی نشکند و بر دوخت تسلط داشته باشید.


به جنس پارچه دقت کنید

جنس پارچه ها متناسب با کاربرد آنها با یکدیگر متفاوت است. از پارچه های ظریف و نازک برای دوخت لباس و پرده و ملحفه و … استفاده می شود و برای دوخت لباس زمستانی مانند پالتو و دوخت شلوار جین و کیف از پارچه های ضخیم استفاده می شود. چرخ خیاطی های خانگی برای دوخت پارچه های ضخیم مناسب نیستند.برای چنین پارچه هایی به چرخ خیاطی صنعتی نیاز دارید. دوخت چنین پارچه هایی به چرخ خیاطی شما آسیب می رساند. چرخ خیاطی های خانگی مناسب برای دوخت پارچه های نازک هستند.
 

 

امیدوارم با رعایت چنین نکات ساده ای در صحت و سلامت خیاطی کنید و از انجام این کار زیبا لذت ببرید.

منبع :

https://www.honarane.com/

مزون در تهران مزون مدینه لباس مجلسی زنانه 

09125073368

 

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی